Od října 2022 půjčujeme e-knihy

04. 10. 2022

Od října 2022 půjčujeme e-knihy

Od měsíce října jsme zavedli novou službu „půjčování elektronických knih“. Mohou ji využívat všichni registrovaní uživatelé naší knihovny. Díky této službě budou mít přístup k vybraným titulům ze současné produkce českých nakladatelů bez ohledu na otevírací dobu knihovny. V nabídce budou i žádané bestsellery. Výhodou eVýpůjček je jejich dostupnost. Výpůjčky knih mohou sloužit určité skupině uživatelů jako prostředek k sebezdělávání a rozšíření obzorů o tuto novou technologii.

Postup pro čtenáře

Jak se zapojit do eVýpůjček:

1. Zaregistrujte se v naší knihovně
2. Stáhněte si aplikaci Palmknihy do čtecího zařízení, která je k dispozici ke stažení zdarma na Google Play pro Android (verze 5 a vyšší) nebo přes App store pro iOS (verze 11 a vyšší).
3. V aplikaci se registrujte stejným e-mailem, kterým jste registrováni v knihovně. Případně oznamte jinou emailovou adresu knihovně.

Jak si vypůjčit e-knihu:

1. Přihlaste se do on-line katalogu Vaší knihovny.
2. U vybraného titulu zvolte tlačítko „Půjčit e-knihu“.

Jak otevřít e-knihu:

1. Otevřete aplikaci Palmknihy. Sekce E-knihy bude zpočátku prázdná. Zmáčkněte tlačítko Aktualizovat knihovnu.
2. Kliknutím na obálku stáhnete e-knihu, po tomto kroku lze e-knihu číst i bez připojení k internetu. Za 31 dní se eVýpůjčka sama vrátí.

zpět na výpis aktualit
Pondělí   12–16 h
Úterý 8–12 h 13–17 h
Středa   12–16 h
Čtvrtek 8–12 h 13–17 h

Během letních prázdnin:

Úterý 8–12 h 13–17 h
Čtvrtek 8–12 h 13–17 h

Městská knihovna Rtyně v Podkrkonoší
nám. Horníků 440
542 33 Rtyně v Podkrkonoší

Provozovatelem webu je společnost Městská knihovna Rtyně v Podkrkonoší, která jako správce osobních údajů používá na těchto internetových stránkách cookies za účelem zvýšení uživatelského komfortu, analýzy návštěvnosti i přesnějšímu cílení reklamy.

Více o cookies
Upravit nastavení
Přijmout vše