Aktuality

Veřejný internet opět v provozu

Veřejný internet opět v provozu

Hygienická opatření se rozvolňují a tak od 25. 5. 2020 můžete v naší knihovně využívat službu veřejného internetu.

Čtení dětem

Čtení dětem

Na stránce https:/ctenidetem.knihovny.cz nejdete inspirační seznamy nové a zároveň kvalitní literatury pro děti, která vyšla od roku 2016. Seznamy jsou uspořádané podle třídy/věku od předškoláků po 9. třídu ZŠ a byly sestaveny na základě pečlivého výběru knihovníků. K využití pro rodiče, děti i učitele.

Nový piktogram pro thrillery

Nový piktogram pro thrillery

Vážení čtenáři, rádi bychom Vám usnadnili výběr knih a tak zavádíme pro milovníky thrillerů nový piktogram ve tvaru terče. Ten najdete, jak jste už zvyklí, na hřbetu knihy.

Vláda ČR v rámci rozvolňování opatření proti šíření koronaviru schválila otevření knihoven s platností od pondělí 27. 4. 2020. Městská knihovna Rtyně v Podkrkonoší začne z provozních důvodů služby čtenářům obnovovat od pondělí 4. 5. 2020 za dodržování hygienických pravidel (viz níže). Provoz knihovny je omezen jen na poskytování výpůjčních služeb. Nebude k dispozici veřejný internet ani meziknihovní výpůjční služba. Zároveň upravujeme provozní dobu v úterý do 17 hod. Ostatní dny zůstávají beze změny. Každý by měl v těchto dnech mít na paměti především své zdraví a zdraví svých blízkých.

Nabídka vyřazených knih

Nabídka vyřazených knih

Protože bychom chtěli umožnit čtenářům přístup ke knihám, rozhodli jsme se, že veřejnosti nabídneme k odběru knihy vyřazené z fondu knihovny. Knihy budou k dispozici zdarma v boxech před knihovnou v termínu od 4. 5. do 7. 5. 2020 od 8 do 12 hodin. Tyto knihy čtenářům zůstanou a již se do knihovny nevrací! Prosíme, aby zájemci o tuto službu dodržovali hygienická pravidla a aby k boxům přistupovali jednotlivě v dostatečných rozestupech.

Virtuální univerzita třetího věku

Virtuální univerzita třetího věku

Vážení studenti, vedení Provozně ekonomické fakulty rozhodlo, že z důvodu aktuální situace prodlouží letní semestr 2019/20 Virtuální U3V do 30. června 2020 včetně. Posunutí termínu se tedy týká, jak přístupu ke studijním materiálům, tak i povinnosti vypracovat průběžné testy a test závěrečný. Nadále však zůstává v platnosti dokončení semestru formou samostudia.

Kup knihu, zachráníš nakladatele!

Kup knihu, zachráníš nakladatele!

Současná situace přísné karantény má negativní důsledky pro drobné podnikatele a nakladatelství začínají řešit otázku, zda si budou moci ještě vůbec dál dovolit podnikat. V zemi, která je proslulá svou vysokou knižní i typografickou tradicí, vysokými čtenářskými standardy a kvalitními autory, a kde právě rozmanitost knižních nakladatelů sehrála důležitou roli na celkové úrovni literární produkce, to není dobrá zpráva. A protože nám tato situace není lhostejná, rozhodli jsme se podpořit knižní trh výzvou Kup knihu a zachráníš nakladatele. Vyzýváme veřejnost k online nákupu knih, ideálně přímo přes e-shopy nakladatelů. Prodej knih v těchto časech pomůže nejen vydavatelům, ale všem těm, kteří se na tvorbě knih podílí - autorům, překladatelům, ilustrátorům. Zároveň se obracíme na širokou veřejnost: podělte se s námi o své nové knižní úlovky na sociálních sítích prostřednictvím fotografií nebo videí. Pochlubte se, co jste si koupili, a připojte se k naší výzvě použitím hashtagu #kupknihu. Přispět můžeme každý!

Milí rodiče, milí učitelé, knihovníci opět zpracovali seznamy dětské literatury. Výběr knih je zaměřen na novinky vydané v roce 2018 (případně 2019). Letos nám s výběrem pomáhala i odbornice na dětskou literaturu paní magistra Edita Vaníčková z Národní pedagogické knihovny J. A. Komenského v Praze.

Pokud můžeme udělat radost rodičům i dětem, tak aplikace Booko je nyní mimořádně na měsíc zdarma - obsahuje více než 100 dětských knížek. https://booko.cz/booko-je-mimoradne-na-mesic-zdarma

Malujeme dětské oddělení

Malujeme dětské oddělení

Uzavření knihovny jsme využili k malování dětského oddělení. V týdnu od 16. 3. do 20. 3. 2020 jsme dali vymalovat dětské oddělení, chodby a záchody. Nyní se věnujeme velkému úklidu celé knihovny. Pokračujeme také v nákupu a zpracování knih. O novinkách se dozvíte na webu knihovny v on-line katalogu. Neváhejte si knihy zamlouvat. Jakmile bude knihovna opět otevřená, budou pro Vás připraveny.

Pondělí   12–16 h
Úterý 9–12 h 13–17 h
Středa   12–16 h
Čtvrtek 9–12 h 13–17 h
Pátek, sobota, neděle zavřeno

Městská knihovna Rtyně v Podkrkonoší
nám. Horníků 440
542 33 Rtyně v Podkrkonoší