Aktuality

Dejme šanci starším knihám

Dejme šanci starším knihám

Milí čtenáři, rozhodli jsme se, že vám nabídneme tituly, které leží v našem skladu. Jedná se o romány pro chvíle pohody a letního lenošení. Pro týden od 27. 7. jsme vybrali dva autory: Joan Johnston a Johna Grishama. Přijďte si vypůjčit jeden z románů těchto autorů. Možná budete mile překvapeni...

Provozní doba knihovny o letních prázdninách

Provozní doba knihovny o letních prázdninách

Upozorňujeme uživatele knihovny, že celé letní prázdniny bude naše knihovna půjčovat v úterý a ve čtvrtek 9-12, 13-17 hodin. Věříme, že si přijdete vybrat pěknou knížku z naší bohaté nabídky i na chvíle pohody a dovolenou.

Výzva pro všechny děti bez rozdílu věku

Výzva pro všechny děti bez rozdílu věku

Děti nakreslí obrázek, kterým potěší babičky a dědečky k svátku seniorů. Mohou kreslit jak doma, tak přímo u nás v knihovně. Doma nakreslený obrázek je však nutné odevzdat do knihovny. Na obrázek můžete připsat i své blahopřání. Po skončení akce budou všechny výtvory předány babičkám a dědečkům k jejich svátku dne 1. října, na který připadá "Mezinárodní den seniorů". Věříme, že svými pracemi uděláte ohromnou radost. Takže pojďte do toho s námi a rozjasněte tváře našich starších spoluobčanů svým malým dárkem. Akce je určena pro děti bez rozdílu věku a potrvá do konce září.

Veřejný internet opět v provozu

Veřejný internet opět v provozu

Hygienická opatření se rozvolňují a tak od 25. 5. 2020 můžete v naší knihovně využívat službu veřejného internetu.

Čtení dětem

Čtení dětem

Na stránce https:/ctenidetem.knihovny.cz nejdete inspirační seznamy nové a zároveň kvalitní literatury pro děti, která vyšla od roku 2016. Seznamy jsou uspořádané podle třídy/věku od předškoláků po 9. třídu ZŠ a byly sestaveny na základě pečlivého výběru knihovníků. K využití pro rodiče, děti i učitele.

Nový piktogram pro thrillery

Nový piktogram pro thrillery

Vážení čtenáři, rádi bychom Vám usnadnili výběr knih a tak zavádíme pro milovníky thrillerů nový piktogram ve tvaru terče. Ten najdete, jak jste už zvyklí, na hřbetu knihy.

Vláda ČR v rámci rozvolňování opatření proti šíření koronaviru schválila otevření knihoven s platností od pondělí 27. 4. 2020. Městská knihovna Rtyně v Podkrkonoší začne z provozních důvodů služby čtenářům obnovovat od pondělí 4. 5. 2020 za dodržování hygienických pravidel (viz níže). Provoz knihovny je omezen jen na poskytování výpůjčních služeb. Nebude k dispozici veřejný internet ani meziknihovní výpůjční služba. Zároveň upravujeme provozní dobu v úterý do 17 hod. Ostatní dny zůstávají beze změny. Každý by měl v těchto dnech mít na paměti především své zdraví a zdraví svých blízkých.

Nabídka vyřazených knih

Nabídka vyřazených knih

Protože bychom chtěli umožnit čtenářům přístup ke knihám, rozhodli jsme se, že veřejnosti nabídneme k odběru knihy vyřazené z fondu knihovny. Knihy budou k dispozici zdarma v boxech před knihovnou v termínu od 4. 5. do 7. 5. 2020 od 8 do 12 hodin. Tyto knihy čtenářům zůstanou a již se do knihovny nevrací! Prosíme, aby zájemci o tuto službu dodržovali hygienická pravidla a aby k boxům přistupovali jednotlivě v dostatečných rozestupech.

Virtuální univerzita třetího věku

Virtuální univerzita třetího věku

Vážení studenti, vedení Provozně ekonomické fakulty rozhodlo, že z důvodu aktuální situace prodlouží letní semestr 2019/20 Virtuální U3V do 30. června 2020 včetně. Posunutí termínu se tedy týká, jak přístupu ke studijním materiálům, tak i povinnosti vypracovat průběžné testy a test závěrečný. Nadále však zůstává v platnosti dokončení semestru formou samostudia.

Kup knihu, zachráníš nakladatele!

Kup knihu, zachráníš nakladatele!

Současná situace přísné karantény má negativní důsledky pro drobné podnikatele a nakladatelství začínají řešit otázku, zda si budou moci ještě vůbec dál dovolit podnikat. V zemi, která je proslulá svou vysokou knižní i typografickou tradicí, vysokými čtenářskými standardy a kvalitními autory, a kde právě rozmanitost knižních nakladatelů sehrála důležitou roli na celkové úrovni literární produkce, to není dobrá zpráva. A protože nám tato situace není lhostejná, rozhodli jsme se podpořit knižní trh výzvou Kup knihu a zachráníš nakladatele. Vyzýváme veřejnost k online nákupu knih, ideálně přímo přes e-shopy nakladatelů. Prodej knih v těchto časech pomůže nejen vydavatelům, ale všem těm, kteří se na tvorbě knih podílí - autorům, překladatelům, ilustrátorům. Zároveň se obracíme na širokou veřejnost: podělte se s námi o své nové knižní úlovky na sociálních sítích prostřednictvím fotografií nebo videí. Pochlubte se, co jste si koupili, a připojte se k naší výzvě použitím hashtagu #kupknihu. Přispět můžeme každý!

Pondělí   12–16 h
Úterý 9–12 h 13–18 h
Středa   12–16 h
Čtvrtek 9–12 h 13–17 h

Během letních prázdnin:

Úterý 9–12 h 13–17 h
Čtvrtek 9–12 h 13–17 h

Městská knihovna Rtyně v Podkrkonoší
nám. Horníků 440
542 33 Rtyně v Podkrkonoší